Kategorie Aktualności

Architekci wiedzy zapraszają na zajęcia

7 września 2017 AktualnościWiadomości

Architekci Wiedzy – NOWOŚĆ W ELBLĄGU. Oferujemy jedyne w swoim rodzaju zajęcia wprowadzające do elektroniki, programowania, automatyki i robotyki oparte na platformie Arduino. Tworzymy prototypowe układy elektroniczne, które mogą się przydać w każdym domu. Zajęcia ukierunkowują rozwój kompetencji technicznych i myślenia logicznego. Wiedzę zdobytą na zajęciach można rozwijać i stosować szeroko na kolejnych etapach edukacji (fizyka, informatyka, matematyka, mechatronika). Zapewniamy pracę w małych grupach (max. 10 osób). Każdy pracuje na stanowisku wyposażonym w komputer i zestaw Arduino. Preferowany wiek uczestnika, to minimum 11 lat.
Cykliczne spotkania odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Zapraszamy na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym, które odbędą się 18 września w

Więcej >>

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

5 września 2017 Aktualności

W dniu 4 września 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wzięli w nim udział‚ uczniowie klas 0-6 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum, rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele. Po dwumiesięcznym odpoczynku wszyscy wrócili do pracy w kolejnym roku nauki. Pani Dyrektor Ewa Horbaczewska podczas inauguracyjnego wystąpienia życzyła wszystkim jak najlepszych efektów i wielu sukcesów.

Więcej >>

Zmiany po reformie edukacji

31 sierpnia 2017 Aktualności

31 sierpnia 2017r. to ostatni dzień funkcjonowania Zespołu Szkół nr 3 w Elblągu powstałego poprzez połączenie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Józefa Piłsudskiego i Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Elblągu. Od 1 września uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu. Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu będą umieszczane na stronie internetowej sp9.elblag.pl

Więcej >>

Konkurs poezji patriotycznej rozstrzygnięty

20 czerwca 2017 AktualnościKonkurs

XVI Konkurs Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty
Konkurs poezji w roku 2017, który Sejm RP ogłosił Rokiem Rzeki Wisły, poświęcony był właśnie naszej najdłuższej, polskiej rzece.
Do promocji wielu różnorakich wydarzeń związanych z Wisłą utworzono stronę internetową www.rokwisly.pl na której mogliśmy zaprezentować nasz konkurs. Opracowano także logo, które można wykorzystywać przy organizacji imprez poświęconych rzece Wiśle, a które mogliśmy użyć w naszym tomiku poezji.
Informacja o naszym konkursie znajduje się pod linkiem :

XVI Konkurs Poezji Patriotycznej "Płynie Wisła, płynie..."

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 zgłosili do konkursu, który nosił tytuł „Płynie Wisła, płynie…” około 20 własnych, oryginalnych utworów. Spośród nich jury wyłoniło tegorocznych zwycięzców.
I miejsce

Więcej >>
1 2 3 62