Kategorie Wiadomości

Srebrny medal naszych sportowców

12 czerwca 2017 AktualnościSportWiadomości

Uczniowie klasy III A brali udział w XVIII Gimnazjadzie Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych z Elbląga. Mecze grupowe odbyły się 16 maja. W pierwszym meczu z zawodnikami z Gimnazjum nr 8 nasi uczniowie wygrali 6:0, natomiast w drugim z Gimnazjum nr 7 wygrali 4:2. Mecze pierwszego finału odbyły się 7 czerwca. W meczu z Gimnazjum nr 5 nasi przegrali 2:5, w drugim z Gimnazjum nr 9 wygrali 5:2. Mecze drugiego finału były przeprowadzone 9 czerwca. Obydwa mecze zostały przez naszych uczniów wygrane: pierwszy z Gimnazjum nr 2 wynikiem 4:3, a drugi z Gimnazjum nr 4 wynikiem 4:1. Bramki zdobywali: Alan Duszczyk, Michał Świerczyński, Daniel Nowakowski, Mateusz Peret oraz Joachim Kowalkowski. W składzie byli również: Łukasz Głowacki, Jakub Olejniczak, Kamil Sosik, Marcin Pecyna, Maciej Zdun, Dominik

Więcej >>

Wycieczka do Sztutowa

11 czerwca 2017 AktualnościWiadomości

W dniach 9 - 11 czerwca grupa uczniów z klasy III B pod opieką p. Macieja Meisnera i p. Piotra Ostrowskiego była na wycieczce w Sztutowie. Wyjazd odbył się w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej. Uczniowie wraz z opiekunami zabrali ze sobą rowery i podczas tego słonecznego weekendu przemierzali szlaki w Sztutowie i okolicach. Przy okazji pobytu na Mierzei Wiślanej, uczestnicy wycieczki odwiedzili również miejscową plażę, korzystając z wielu podczas tych dni promieni słonecznych. Czas niestety szybko zleciał i w niedzielne popołudnie trzeba było wrócić do Elbląga. Mimo krótkiego pobytu humory wszystkim dopisywały.

Więcej >>

Projekty edukacyjne 2016/2017

4 czerwca 2017 AktualnościWiadomości

1 czerwca 2017 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja zrealizowanych projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy przed całą społecznością gimnazjum. Okazało się, że realizacja projektów edukacyjnych jest mniej stresującą pracą niż ich prezentacja na forum szkoły. Zrealizowane projekty dotyczyły organizacji konkursu matematycznego, konkursów świątecznych, turniejów sportowych, wycieczek oraz realizacji określonych zadań podczas wycieczki. Kolejne projekty edukacyjne będą realizowane przez uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum już w przyszłym roku szkolnym.

Więcej >>

Wycieczka trzecioklasistów do Warszawy

25 maja 2017 AktualnościWiadomości

W dniach 10-12 maja 2017 r. klasy III a i b wyjechały do Warszawy pod opieką pana Andrzeja Jankowskiego i pani Marzeny Barsul. Wycieczka była ukoronowaniem trudów związanych z zakończeniem edukacji w gimnazjum i zarazem możliwością zwiedzenia stolicy.
Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym młodzież zetknęła się z historią tamtych wydarzeń i z bliska poznała tragedię, grozę oraz bezsilność uczestników powstania. Kolejnym punktem programu był Pałac Kultury
i Nauki, gdzie uczniowie z trzydziestego piętra podziwiali panoramę miasta. Trzecioklasiści zwiedzili także Wilanów, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy. Podczas trzydniowej wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Centrum Nauki Kopernik oraz znajdującego się w nim planetarium.

Więcej >>
1 2 3 51